MFR1WSJR-52-18K
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR1WSJR-52-18K
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 18K OHM 5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Series :
MFR
Resistance :
18kOhm
Package / Case :
Axial
Tolerance :
±5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Composition :
Metal Film
Datasheets
MFR1WSJR-52-18K
18kOhm, 1W, Metal Film,