MFR1WSJB-52-0R51
Mfr.Part #
MFR1WSJB-52-0R51
Description
RES 0.51 OHM 5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Bulk
Tolerance :
±5%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
510mOhm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
MFR1WSJB-52-0R51
510mOhm, 1W, Metal Film,