MFR1WSFRF52-97R6
Mfr.Part #
MFR1WSFRF52-97R6
Description
RES 97.6 OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
97.6Ohm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Axial
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
MFR1WSFRF52-97R6
YAGEO MFR1WSFRF52-97R6
97.6Ohm, 1W, Metal Film,