MFR1WSFRF52-78R7
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR1WSFRF52-78R7
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 78.7 OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
78.7Ohm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
Axial
Series :
MFR
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Number of Terminations :
2
Datasheets
MFR1WSFRF52-78R7
YAGEO MFR1WSFRF52-78R7
78.7Ohm, 1W, Metal Film,