MFR1WSFRF52-25R5
Mfr.Part #
MFR1WSFRF52-25R5
Description
RES 25.5 OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
25.5Ohms
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Number of Terminations :
2
Supplier Device Package :
Datasheets
MFR1WSFRF52-25R5
YAGEO MFR1WSFRF52-25R5
25.5Ohms, 1W, Metal Film,