MFR1WSFRF52-249R
Mfr.Part #
MFR1WSFRF52-249R
Description
RES 249 OHM 1% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
249Ohm
Datasheets
MFR1WSFRF52-249R
YAGEO MFR1WSFRF52-249R
249Ohm, 1W, Metal Film,