MFR1WSFRF52-1K65
Mfr.Part #
MFR1WSFRF52-1K65
Description
RES 1.65K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
1.65kOhm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR1WSFRF52-1K65
YAGEO MFR1WSFRF52-1K65
1.65kOhm, 1W, Metal Film,