MFR1WSFRF52-1K58
Mfr.Part #
MFR1WSFRF52-1K58
Description
RES 1.58K OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
1.58kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR1WSFRF52-1K58
YAGEO MFR1WSFRF52-1K58
1.58kOhm, 1W, Metal Film,