MFR1WSFRF52-19R6
Mfr.Part #
MFR1WSFRF52-19R6
Description
RES 19.6 OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Resistance :
19.6Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR1WSFRF52-19R6
YAGEO MFR1WSFRF52-19R6
19.6Ohm, 1W, Metal Film,