MFR1WSFRF52-174R
Mfr.Part #
MFR1WSFRF52-174R
Description
RES 174 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
174Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Datasheets
MFR1WSFRF52-174R
YAGEO MFR1WSFRF52-174R
174Ohm, 1W, Metal Film,