MFR1WSFRF52-14R
Mfr.Part #
MFR1WSFRF52-14R
Description
RES 14 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
14Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR1WSFRF52-14R
YAGEO MFR1WSFRF52-14R
14Ohms, 1W, Metal Film,