MFR1WSFRE52-8K66
Mfr.Part #
MFR1WSFRE52-8K66
Description
RES 8.66K OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
8.66kOhm
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR1WSFRE52-8K66
YAGEO MFR1WSFRE52-8K66
8.66kOhm, 1W, Metal Film,