MFR1WSFRE52-825K
Mfr.Part #
MFR1WSFRE52-825K
Description
RES 825K OHM 1% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
825kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR1WSFRE52-825K
YAGEO MFR1WSFRE52-825K
825kOhm, 1W, Metal Film,