MFR1WSFRE52-75K
Mfr.Part #
MFR1WSFRE52-75K
Description
RES 75K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
75kOhm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR1WSFRE52-75K
YAGEO MFR1WSFRE52-75K
75kOhm, 1W, Metal Film,