MFR1WSFRE52-475R
Mfr.Part #
MFR1WSFRE52-475R
Description
RES 475 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
475Ohm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR1WSFRE52-475R
YAGEO MFR1WSFRE52-475R
475Ohm, 1W, Metal Film,