MFR1WSFRE52-30K1
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR1WSFRE52-30K1
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 30.1K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
30.1kOhm
Composition :
Metal Film
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
MFR
Datasheets
MFR1WSFRE52-30K1
YAGEO MFR1WSFRE52-30K1
30.1kOhm, 1W, Metal Film,