MFR1WSFBE52-383K
Mfr.Part #
MFR1WSFBE52-383K
Description
RES 383K OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Packaging :
Bulk
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
383kOhm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
MFR1WSFBE52-383K
YAGEO MFR1WSFBE52-383K
383kOhm, 1W, Metal Film,