MFR1WSFBE52-11R
Mfr.Part #
MFR1WSFBE52-11R
Description
RES 11 OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
11Ohm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Packaging :
Bulk
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR1WSFBE52-11R
YAGEO MFR1WSFBE52-11R
11Ohm, 1W, Metal Film,