MFR1WSDRE52-18K
Mfr.Part #
MFR1WSDRE52-18K
Description
RES 18K OHM 0.5% 1W AXIAL
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
18kOhm
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR1WSDRE52-18K
YAGEO MFR1WSDRE52-18K
18kOhm, 1W, Metal Film,