MFR1WSDRE52-17K3
Mfr.Part #
MFR1WSDRE52-17K3
Description
RES 17.3K OHM 0.5% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
17.3kOhm
Power (Watts) :
1W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
MFR1WSDRE52-17K3
YAGEO MFR1WSDRE52-17K3
17.3kOhm, 1W, Metal Film,