MFR1WSDBD52-6K8
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR1WSDBD52-6K8
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 6.8K OHM 0.5% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Number of Terminations :
2
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
6.8kOhm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
MFR
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Bulk
Package / Case :
Axial
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±0.5%
Composition :
Metal Film
Datasheets
MFR1WSDBD52-6K8
YAGEO MFR1WSDBD52-6K8
6.8kOhm, 1W, Metal Film,