MFR100FRF73-931R
Mfr.Part #
MFR100FRF73-931R
Description
RES 931 OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Resistance :
931Ohm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
MFR100FRF73-931R
YAGEO MFR100FRF73-931R
931Ohm, 1W, Metal Film,