MFR100FRF73-88K7
Mfr.Part #
MFR100FRF73-88K7
Description
RES 88.7K OHM 1% 1W AXIAL
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
88.7kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Datasheets
MFR100FRF73-88K7
YAGEO MFR100FRF73-88K7
88.7kOhm, 1W, Metal Film,