MFR100FRF73-3K83
Mfr.Part #
MFR100FRF73-3K83
Description
RES 3.83K OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
3.83kOhm
Datasheets
MFR100FRF73-3K83
YAGEO MFR100FRF73-3K83
3.83kOhm, 1W, Metal Film,