MFR100FRF73-3K6
Mfr.Part #
MFR100FRF73-3K6
Description
RES 3.6K OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
3.6kOhm
Datasheets
MFR100FRF73-3K6
YAGEO MFR100FRF73-3K6
3.6kOhm, 1W, Metal Film,