MFR100FRF73-267R
Mfr.Part #
MFR100FRF73-267R
Description
RES 267 OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
267Ohm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR100FRF73-267R
YAGEO MFR100FRF73-267R
267Ohm, 1W, Metal Film,