MFR100FRF73-1K78
Mfr.Part #
MFR100FRF73-1K78
Description
RES 1.78K OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
1W
Resistance :
1.78kOhm
Datasheets
MFR100FRF73-1K78
YAGEO MFR100FRF73-1K78
1.78kOhm, 1W, Metal Film,