MFR100FRF73-19K1
Mfr.Part #
MFR100FRF73-19K1
Description
RES 19.1K OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
19.1kOhm
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR100FRF73-19K1
YAGEO MFR100FRF73-19K1
19.1kOhm, 1W, Metal Film,