MFR100FRF73-100K
Mfr.Part #
MFR100FRF73-100K
Description
RES 100K OHM 1% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Resistance :
100kOhm
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR100FRF73-100K
YAGEO MFR100FRF73-100K
100kOhm, 1W, Metal Film,