MFR100FRF52-953R
Mfr.Part #
MFR100FRF52-953R
Description
RES 953 OHM 1% 1W AXIAL
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
953Ohm
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR100FRF52-953R
YAGEO MFR100FRF52-953R
953Ohm, 1W, Metal Film,