MFR100FRF52-88R7
Mfr.Part #
MFR100FRF52-88R7
Description
RES 88.7 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
88.7Ohm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
1W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR100FRF52-88R7
YAGEO MFR100FRF52-88R7
88.7Ohm, 1W, Metal Film,