MFR100FRF52-75K
Mfr.Part #
MFR100FRF52-75K
Description
RES 75K OHM 1% 1W AXIAL
Resistance :
75kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR100FRF52-75K
YAGEO MFR100FRF52-75K
75kOhm, 1W, Metal Film,