MFR100FRF52-6K49
Mfr.Part #
MFR100FRF52-6K49
Description
RES 6.49K OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
1W
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
6.49kOhm
Tolerance :
±1%
Datasheets
MFR100FRF52-6K49
YAGEO MFR100FRF52-6K49
6.49kOhm, 1W, Metal Film,