MFR100FRF52-51K1
Mfr.Part #
MFR100FRF52-51K1
Description
RES 51.1K OHM 1% 1W AXIAL
Power (Watts) :
1W
Resistance :
51.1kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Datasheets
MFR100FRF52-51K1
YAGEO MFR100FRF52-51K1
51.1kOhm, 1W, Metal Film,