MFR100FRF52-24R3
Mfr.Part #
MFR100FRF52-24R3
Description
RES 24.3 OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
Resistance :
24.3Ohm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
MFR100FRF52-24R3
YAGEO MFR100FRF52-24R3
24.3Ohm, 1W, Metal Film,