MFR100FRF52-22R6
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR100FRF52-22R6
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 22.6 OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Composition :
Metal Film
Power (Watts) :
1W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Resistance :
22.6Ohm
Series :
MFR
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Datasheets
MFR100FRF52-22R6
YAGEO MFR100FRF52-22R6
22.6Ohm, 1W, Metal Film,