MFR100FRE52-887R
Mfr.Part #
MFR100FRE52-887R
Description
RES 887 OHM 1% 1W AXIAL
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Resistance :
887Ohm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
MFR100FRE52-887R
YAGEO MFR100FRE52-887R
887Ohm, 1W, Metal Film,