MFR100FRE52-26K1
Mfr.Part #
MFR100FRE52-26K1
Description
RES 26.1K OHM 1% 1W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
26.1kOhm
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Power (Watts) :
1W
Datasheets
MFR100FRE52-26K1
YAGEO MFR100FRE52-26K1
26.1kOhm, 1W, Metal Film,