MFR100FRE52-24K9
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR100FRE52-24K9
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 24.9K OHM 1% 1W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.177Diax0.453L 4.50mmx11.50mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Composition :
Metal Film
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Package / Case :
Axial
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Series :
MFR
Resistance :
24.9kohm
Number of Terminations :
2
Power (Watts) :
1W
Datasheets
MFR100FRE52-24K9
YAGEO MFR100FRE52-24K9
24.9kOhm, 1W, Metal Film,