MFR-50FTE52-7K87
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-7K87
Manufacturer
YAGEO
Package / Case
Axial
Datasheet
Download
Description
RES 7.87K OHM 1% 1/2W AXIAL
Manufacturer :
YAGEO
Product Category :
Through Hole Resistors
Resistance :
7.87kOhms
Package / Case :
Axial
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
Not Applicable
Composition :
Metal Film
Series :
MFR
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Supplier Device Package :
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
MFR-50FTE52-7K87
YAGEO MFR-50FTE52-7K87
7.87kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,