MFR-50FTE52-76K8
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-76K8
Description
RES 76.8K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
76.8kOhms
Supplier Device Package :
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-50FTE52-76K8
YAGEO MFR-50FTE52-76K8
76.8kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,