MFR-50FTE52-715K
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-715K
Description
RES 715K OHM 1% 1/2W AXIAL
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packaging :
Tape and Box (TB)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
715kOhms
Package / Case :
Datasheets
MFR-50FTE52-715K
YAGEO MFR-50FTE52-715K
715kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,