MFR-50FTE52-464R
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-464R
Description
RES 464 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
464Ohms
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Series :
MFR
Supplier Device Package :
Axial
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
MFR-50FTE52-464R
YAGEO MFR-50FTE52-464R
464Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,