MFR-50FTE52-21K5
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-21K5
Description
RES 21.5K OHM 1% 1/2W AXIAL
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Resistance :
21.5kOhms
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Box (TB)
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
2
Supplier Device Package :
Datasheets
MFR-50FTE52-21K5
YAGEO MFR-50FTE52-21K5
21.5kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,