MFR-50FTE52-12R1
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-12R1
Description
RES 12.1 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
12.1Ohms
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Packaging :
Tape and Box (TB)
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Series :
MFR
Supplier Device Package :
Datasheets
MFR-50FTE52-12R1
YAGEO MFR-50FTE52-12R1
12.1Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,