MFR-50FTE52-11R5
Mfr.Part #
MFR-50FTE52-11R5
Description
RES 11.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Box (TB)
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Tolerance :
±1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
11.5Ohm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-50FTE52-11R5
YAGEO MFR-50FTE52-11R5
11.5Ohm, 0.5W 1/2W, Metal Film,