MFR-50FRF52-953R
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-953R
Description
RES 953 OHM 1% 1/2W AXIAL
Resistance :
953Ohms
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
MFR
Supplier Device Package :
Tolerance :
±1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Datasheets
MFR-50FRF52-953R
YAGEO MFR-50FRF52-953R
953Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,