MFR-50FRF52-82R5
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-82R5
Description
RES 82.5 OHM 1% 1/2W AXIAL
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Published :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Resistance :
82.5Ohms
Tolerance :
±1%
Supplier Device Package :
Datasheets
MFR-50FRF52-82R5
YAGEO MFR-50FRF52-82R5
82.5Ohms, 0.5W 1/2W, Metal Film,