MFR-50FRF52-6K19
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-6K19
Description
RES 6.19K OHM 1% 1/2W AXIAL
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Factory Lead Time :
16 Weeks
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Resistance :
6.19kOhm
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Datasheets
MFR-50FRF52-6K19
YAGEO MFR-50FRF52-6K19
6.19kOhm, 0.5W 1/2W, Metal Film,