MFR-50FRF52-560K
Mfr.Part #
MFR-50FRF52-560K
Description
RES 560K OHM 1% 1/2W AXIAL
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Tolerance :
±1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
560kOhms
Size / Dimension :
0.130Diax0.354L 3.30mmx9.00mm
Power (Watts) :
0.5W 1/2W
Supplier Device Package :
Datasheets
MFR-50FRF52-560K
YAGEO MFR-50FRF52-560K
560kOhms, 0.5W 1/2W, Metal Film,